Измените за минимална плата ќе им дадат сигурност на работниците

Не успеавме да ги оствариме планираните пригходи, малку ќе доцниме со исплатата на платите. Работодавачите повеќе нема да можат да го користат овој изговор и да манипулираат со работниците. Новата мерка за зголемување на износот на минималната плата кој е утврден со закон, ќе им даде една сигурност на вработените, дека навремено ќе им биде платено она што го сработиле . Вака експертите ја оценија ...

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Парк Хотел и Спа – Нова уникатна
Кои се ризиците при инвестирањето во OneCoin?
Цената на нафтата ќе се зголемува, но горната
СДСМ: Штетните економски политики на Груевски
Штрајк на работниците во „Хјундаи“
Втората најголема банка во Германија ќе укине
МКСкопје – настан што ја собра маркетинг елитата
Erste Breakfast – конференција во организација на
Свинското месо ќе поевтини
Горивата во Македонија и БиХ најевтини во Европа
Оглас за три работни позиции во ЕЛЕМ, платата
ММФ ГО ПРЕДУПРЕДУВА СВЕТОТ: Се ближи опасен
Фискалната политика, слично на монетарната, треба
НБРМ: Банките пред предизвик да ја вратат
(Фото) Овие хотели во Македонија ја имаат