Ден на Европа

Содржината која што ја гледате во меѓувреме е променета и се наоѓа овде.

Со музика, бројни изложби и храна според различни европски рецепти, денеска во Скопје беше одбележан "Денот на Европа". На овој настан, присуствуваа и деца од ...
| | веќе видена

Местото на Македонија е во Европската унија, порача евроамбасадорот Ерван Фуере, кој денеска го славеше Денот на Европа со жителите на општина Центар. Децата ...
| | веќе видена

Со песни и европски танци изведени од деца од повеќе скопски училишта и градинки денеска се славеше 9-ти мај денот на Европа. Во чест на евроамбасадорот Фуере ...
| | веќе видена

Скопје По повод 9-ти мај - Денот на Европа, денеска Општина Центар во соработка со мисијата на Европската Унија организираше Европски хепенинг, под мотото ...
| | веќе видена

Културно-уметнички програми, угостителски натпревари, училишни изложби... се само дел од програмата на пет скопскиопштини, која ќе се одржи по повод Денот на ...
| | веќе видена

Со прослава под мотото „Ја сакам Европа“ утре во општина Центар ќе се одбележи Денот на Европа. Манифестацијата, која ќе почне точно на пладне ќе се одржи на ...
| | веќе видена

По повод Денот на Европа, Општина Центар денес организира три и полчасовна манифестација под мотото Европски хепенинг „Ја сакам Европа“, која ќе се одржи на ...
| | веќе видена


Напомена: Коментарите во ниеден случај не ги одразуваат ставовите и мислењата на Daily.MK .

Сподели ја оваа вест на е-маил

Ден на Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: