Италијанскиот обвинител за борба против мафијата, Франко Роберти денеска во Тирана изјави дека шверцот на дрога од Албанија во Италија, во изминатите неколку ...
сите 4 | | | веќе видена

Стопанските комори на Србија и на Црна Гора креираа заедничка туристичка понуда, заеднички производ базиран на специфичното природно и клутурно наследство на ...
| | веќе видена

Познатиот задарски политичар во пензија, поранешниот пратеник во Саборот и претседател на задарскиот огранок на СДП, Романо Метровиќ призна дека ги уништува ...
| | веќе видена

Во Бугарија денеска официјална почнува изборната кампањата за предвремените парламентарни избори закажани за 26 март. Во Бугарија денеска официјална почнува ...
сите 12 | | | веќе видена

Комплексите “бастион” нема да дозволат на странските бродови да ги исполнат задачите. Во позадината на полемиката во нашата земја во врска со тоа кој ги ...
| | веќе видена

На магистралниот пат М-5, Кључ- Бихаќ силниот ветар преврте шлепер, потврдија од МВР на Унскосавскиот кантон во БиХ. -Поради силниот ветар дошло до превртување ...
сите 5 | | | веќе видена

Вчера извори од грчкaтa влада категорично ja демантираа информацијата дека двајцата турски офицери, кои на 15 февруари влегоа во Грција и се предадоа на ...
| | веќе видена

Поранешниот црногорски премиер Мило Ѓукановиќ ја обвини Русија за деструктивна политика на Балканот по „спречениот обид за соборување на неговата прозападна ...
сите 3 | | | веќе видена

Приштинскиот дневен весник Bot Sot објави во петокот листа од припадниците на Разузнавачката служба на Албанците од Косово (SHIK), која по војната во оваа ...
сите 11 | | | веќе видена