Претседателот на Македонско друштво ”Илинден”-Тирана, Никола Ѓурѓај на 18.07.2017 година оствари средба со Весна Темелкоска – Вуковиќ претседател на Советот на ...
| | веќе видена

Грчката јавност е шокирана од снимката на која маж брутално тепа жена на јавно место во Атина. Инцидентот се случил на стадионот Панатинаико. Мажот прво ...
сите 3 | | | веќе видена

Тие стоеле директно пред ѕидот кој се урнал на плочникот. Загинале на самото место. Двајца туристи загинале рано утрово кога силен земјотрес со јачина од 6,7 ...
сите 2 | | | веќе видена

Дамнешните 80-ти и почетокот на 90-те години најпопуларни летувалишта биле Паралија и Лептокарија. И после толку години иако во Грција има многу места за одмор ...
| | веќе видена

Откако почна сезоната на летните одмори од сите страни можеме да слушнеме предупредување како да ги заштитиме становите од разбојници за време на летото. ...
сите 3 | | | веќе видена

Снимка од несекојдневна кражба од бутик во Нови Сад, се шири на социјалните мрежи. На снимката се гледа како две девојки приоѓаат до количка во која се наоѓа ...
| | веќе видена

Деновиве северна Грција се соочува со силното невреме, проследено со поројни дождови и силен ветер. Едно лице загина од гром, а романски алпинист е исчезнат на ...
сите 28 | | | прочитана: 398 | веќе видена

Камперските приколки беа буквално однесени од поројната вода во морето, доколку некои има приколка на ова место веднаш да види во каква состојба е истата ...
сите 21 | | | прочитана: 3696 | веќе видена

Актерот кој почина неодамна, Богољуб Митиќ Ѓоша, пред смртта му вратил пари на пејачот и негов пријател Хасан Дедиќ, на кому му должел 300 евра. Актерот на ...
| | веќе видена

На социјалните мрежи се појави интересна фотографија од доброволните пожарникари кои со автомобил од југословенската марка фиќо придонесе за гаснење на ...
сите 5 | | | веќе видена

next