Одлуката на Апелациониот суд за укинување на пресудите на специјалистите д-р Дарко Цивкаровски и д-р Славиша Каначки, смејството на покојнаа Дијана Маринковиќ ...
сите 2 | | | веќе видена

Беживотното тело на С.Л (73) од Ниш, кои се претпоставува дека починал пред три месеци, пронајдено е во неговата викендичка во Ниш. Телото било во поодмината ...
сите 5 | | | веќе видена

Српската полиција спроведе голема акција, во која се уапсени три лица, а по едно е издадена потерница поради основано соменине дека набавувале, скалдирале, ...
сите 2 | | | веќе видена

Припадниците на Војската на Србија наскоро ќе бидат опремени со најсовремени автоматски пушки од белгиско производство, потврди Министерството за одбрана на ...
сите 9 | | | веќе видена

Грчкиот Апелациски суд денеска го отфрли барањето за екстрдиција на тројца од осумте турски офицери, кои побегнаа од Грција по неуспешниот обид за воен удар во ...
сите 6 | | | веќе видена

Несреќната жена повеќе не смеела да користи мобилен телефон, ниту компјутер, а насилството го трпела поради бебето кое го имале. Основниот суд во Вршац му ...
| | веќе видена

Редакцијата на српски Телеграф, објави фотографии на кои јасно се гледа како човекот лежи на Цветковиот пазар, а граѓаните насмеани и без зборови минуваат ...
| | веќе видена

НАТО планира на Косовците и на Хрватите да им ги даде најопасните хеликоптери „Black hawk“.Целта е освојување на северот на Косово и на западниот дел на ...
сите 5 | | | веќе видена

Јавноста повторно се згрози на уште едно апсење на силвувач А.Н. (40) од Мраморк кај Ковин, кој во неколку наврати сексуално ја искористил својата внука И.Н. ...
сите 5 | | | веќе видена

Грција е на прво место во Европската Унија по бројот на смртните случаи кои настанале поради сериозни инциденти на патиштата во кои учествувало само едно ...
сите 4 | | | веќе видена

Непознат насилник со нож расекол малолетничка од Белград, во парк пред основно училиште, пренесуваат српските медиуми. Напаѓачот на возраст меѓу 30-40 години, ...
сите 7 | | | веќе видена

next