Врз полициска станица во Истанбул синоќа била истрелан проектил од рачен фрлач, кој ја промашил целта, јави Си-Ен-Ен Турк, но вториот истрелан проектил ја ...
сите 12 | | | веќе видена

Обезбедувањето во хрватското Собрание денес на сила ги изнесе пратениците на опозициската партија, Иван Пренар и Иван Синчиќ затоа што ја попречувале работата ...
сите 6 | | | веќе видена

На сцена е вратен фашизмот, национализмот не спласна со новите држави, криминалот стана секојдневие, а криминалците, измамниците и крадците станаа државна ...
| | веќе видена

Засега непознат крадец од Белград ги вжешти социјалните мрежи кои се бесни бидејќи тој украде една од поставените куќички во кои треба да се стоплат бездомните ...
сите 2 | | | веќе видена

Без знаци на попуштање, во екстремен студ и невреме што беснеат низ Централна, Источна и Јужна Европа, на децата-бегалци и мигранти им се закануваат ...
сите 12 | | | веќе видена

Претседателот на опозициската Српска радикална партија, Воислав Шешељ го обвини претседателот на земјата Томислав Николиќ дека „се обидува да предизвика ...
сите 6 | | | веќе видена

Во својата книга Киндаперите од земунскиот клан, Миле Новаковиќ и покрај другите киндапирања го опишува и киндапирањето на Стефан, синот на Лепа Брена пред ...
сите 3 | | | веќе видена

Силна експлозија вечерва го потресе центарот на главниот турскиот град Анкара. Есплозијата се должи на гас. Екслодирал апарат за домаќинство, прецизира Хабер ...
| | веќе видена

Федералната обвинителство започна истрага за шпионажа во редовите на турско-исламскиот сојуз на верските институции во Германија (Ditib), пишува весникот Drr ...
| | веќе видена

Во Србија деновиве осамна оглас кој ги потресе многумина кои го прочитаа, затоа што станува збор за дете. Никола Колев има само 15 години и го излепи градот со ...
| | веќе видена

next