Иво Ивановски најскапо BMW, Зоран Ставревски не се откажува од својот вартбург

Министерот за образование, Никола Тодоров, кога не е со службената кола, се вози во тико вредно 650 евра. За разлика од него, првиот човек на Министерството за информатичко општество, Иво Ивановски, се вози во BMW M3 вредно 27.000 евра Мерцедеси, скапи автомобили, со затемнети стакла, блиндирани - ова е возниот парк на македонските министри. Но што имаат дома? Каков е приватниот возен парк на ...

Таинствената куќа во Градскиот парк
Овој Русин е роден без прсти, но тоа не го
Час по убавина: Скопјанката Ангела Карова - гори
Шарената револуција празници си спои, ВМРО со
Манијак на кејот на Вардар во Скопје напаѓа
Скриениот ангел од Витлеем ги рашири своите крила
ФОТО/ВИДЕО: Се сеќавате на русокосото девојче
Река на страв и трепет: Навидум обична река, но
Кратка приказна: Како настанало Скопје?
Како да се справите со нискиот притисок
Украден Пикасо во Скопје - Најславната кражба
Оревовата ракија го регулира нивото на маснотиите
Целосни резултати од анкетата за идни студенти.
Неверојатни фотографии: Како изгледал Рим во
Мрачното потекло на празникот Први Мај