Архива на вести за 26 Јули 2017

Милјан И. од Србија и рекол на сопругата дека автомобилот не сака да му запали, а таа излегла за да го турка, а тогаш сопругот со сите пари кои ги имале земено ...
сите 7 | | | прочитана: 4797 | веќе видена

Советот на Врховниот суд денеска до 13 часот треба да ја објави одлуката по трите жалби на поранешните функционери во УБК Горан Грујевски, Тони Јакимовски и ...
сите 443 | | | прочитана: 1404 | веќе видена

Поради процесни грешки во обемната документација, Врховниот суд ја презакажа за денеска седницата на која треба да одлучува по жалбите на одбраната на ...
сите 443 | | | прочитана: 1300 | веќе видена

Македонската Влада на синоќешната седница го прифати Извештајот за извршените преговори и усогласениот текст на Договорот за пријателство, добрососедство и ...
сите 296 | | | прочитана: 798 | веќе видена

Пред неколку дена Бранислава и Аца Лукас ставија точка на својата „дури“ 23 дена долга врска. Убавата Лозанчанка проговори за својот однос со популарниот ...
сите 72 | | | прочитана: 758 | веќе видена

Нови и непознати материјали почнуваат да се појавуваат во јавноста две децении по смртта на британската принцеза Дајана, а насоро на телевизија ќе бидат ...
сите 22 | | | прочитана: 674 | веќе видена

Џенифер Лопез во понеделникот наполни 48-години, а нејзиното момче Алекс Родригез ја изненади со забава.И додека сите зборуваат за проѕирниот фустан на ...
сите 20 | | | прочитана: 384 | веќе видена

Скопје денеска со повеќе активности и манифестации одбележува 54 години од катастрофалниот земјотрес во 1963 година, во кој 1.070 луѓе го загубија животот, а ...
сите 70 | | | прочитана: 386 | веќе видена

Децата, еден миг се смеат и си играат, а веќе следниот плачат и беснеат. Причината не е важна, тоа е едноставно така. И што и да кажете главата ќе ве здоболи ...
сите 29 | | | прочитана: 348 | веќе видена

Пред неколку дена мојот брат ми испрати фотографија од писмо што јас ѝ го напишав на мојата баба пред 22 години. Таа чува сè, па и моите работи од основно ...
сите 28 | | | прочитана: 271 | веќе видена

Новата влада и Министерството за култура треба да ја прекинат својата поддршка во рамките на научно-културните средби „Десет дена Крушевска република“ и во ...
сите 26 | | | прочитана: 213 | веќе видена

Фудбалерите на Вардар ја добија првата битка со ФК Копенхаген во третата квалификациска рунда во Лигата на шампионите. Нашиот првак на вечерашната средба на ...
сите 170 | | | прочитана: 204 | веќе видена

Потпишувањето на Договорот за добрососедство меѓу Македонија и Бугарија претставува позитивен чекор напред за Балканот, изјави денеска американскиот амбасадор ...
сите 6 | | | прочитана: 169 | веќе видена

Милјан И. од Србија и рекол на сопругата дека автомобилот не сака да му запали, а таа излегла за да го турка, а тогаш сопругот со сите пари кои ги имале земено ...
сите 7 | | | прочитана: 153 | веќе видена