Архива на вести за 19 Мај 2017

СДСМ бега од предвремени парламентарни избори заедно со локалните. Ова го потврди и генералниот секретар на СДСМ Оливер Спасовски кој денеска заедно со Никола ...
сите 36 | | | веќе видена

Надалеку познатата охридска цреша стана македонски бренд. Земјоделската задруга „Охридска черешна“ ја доби географска ознака за сортата Охридска цреша. Ова е ...
сите 8 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети денеска се сретна со заменик-амбасадорот на САД во Скопје, Микаела Швајцер Блум и со ...
сите 616 | | | веќе видена

Француската воена операција во северноафриканскиот регион Сахел ќе трае до истребување на екстремистите, изјави денеска францускиот претседател Емануел Макрон. ...
сите 22 | | | веќе видена

Иванка Трамп ќе патува со американскиот претседател Доналд Трамп при неговата посета на Саудиска Арабија, Израел и Италија, соопшти висок претставник на Белата ...
сите 92 | | | веќе видена

Прекрасната македонска поп пејчка Симона Попоска, вчера вечер беше неодолива секси апослвентка. Откако ја грабна дипломата и го заслужи називот Д-р. Симона ...
сите 4 | | | веќе видена