Архива на вести за 12 Јануари 2017

Парапсихологот Мевлудин Дуванчиќ, кој уште го нарекуваат и балкански Нострадамус, во емисијата кај Огнен Амиџиќ раскажал дека оваа година ќе биде фатална за ...
сите 13 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша досега многу пати осамна во светските медиуми, но омилена им е на Турците. Турските новинари објавија огромна фотографија од голата Карлеуша и ...
сите 10 | | | веќе видена

Парапсихологот Мевлудин Дуванчиќ, кој уште го нарекуваат и балкански Нострадамус, во емисијата кај Огнен Амиџиќ раскажал дека оваа година ќе биде фатална за ...
сите 11 | | | веќе видена

Домашното стопанство се стабилизира. Фундаментите се здрави, Македонија повторно ќе оствари економски раст. Народната банка ги анализираше сигналите и повлече ...
сите 13 | | | веќе видена

Боки 13 е познат по својата хуманост, особено периодов. Тој помогна на многумина, а последен во низата е чичко Свето, кој до неодамна живееше како бездомник. ...
сите 6 | | | веќе видена

Фолк ѕвездата Елена Велевска, крајно провокативно, ја најави прославата на Старата Нова година заедно со неа во познат локал во Прилеп. Па ако за момент ...
сите 6 | | | веќе видена

Американската војска во Авганистан потврди во четврток дека 33 цивили загинале во операција во провинцијата Кундуз во ноември минатата година, кога на нејзина ...
сите 12 | | | веќе видена

Убиецот на српската пејачка Јелена Марјановиќ по извршеното убиство пробал да си го одземе животот. Тој уште размислува за самоубиство, но намерата нема да ја ...
сите 9 | | | веќе видена

Доколку немате слушнато претходно за рибата лакерда , или ќе ви биде одвратна или интересна. Тие се добро познати кај рибарите кои фатиле риба која веќе била ...
| | веќе видена

Унгарските власти најавија „пресметка“ со сите организации кои што ги финансира контроверзниот милијардер Џорџ Сорос. Унгарија планира да се пресмета со ...
сите 21 | | | веќе видена

По петицијата на повеќе ИТ-компании во Србија и нивните неколкумесечни средби со претставниците на власта, српската влада при крајот на минатата година одлучи ...
сите 397 | | | веќе видена