Најголем проблем е ноќното сурфање кое влијае на работата на хормонот мелатонин. Кога овој хормон ќе биде намален, потрошен, се намалува и нашата способност за ...
| | веќе видена

Шумата може да го намали стресот, да го подобри расположението, да ја намали лутината и агресијата и да ја зголеми позитивната енергија. Зачувувањето на ...
сите 3 | | | веќе видена

Тоа се оние мали победи во животот кои не треба да ги земаме здраво-за-готови бидејки, сепак, станува збор за среќа. Тоа се оние мали победи во животот кои не ...
| | веќе видена

Една жена 4 години го снимала својот сопруг додека спие. Сите звуци од неговото хрчење таа ги зачувала, па се сетила да ги искористи на интересен начин. ...
сите 3 | | | веќе видена

Шестнаесет авганистански полицајци се убиени вчера во невнимателен американски воздушен напад во провинцијата Хелманд, пренесоа француските медиуми, ...
сите 2 | | | веќе видена

Градинка во Мaкедонија, во скопски Чаир, повеќе личи на верско училиуште, на медреса, отколку на установа за едукација и згрижување на деца. Во детската ...
сите 12 | | | прочитана: 385 | веќе видена

Според најавата на метео-алармот од Управата за хидрометеоролошки работи, во текот на денешниот ден територијата на целата држава ќе биде зафатена со ...
| | веќе видена

Сириската армија е неспособна за решителни борбени дејствија. Терористите од ИД пред два дена успеале со масовна офанзива протива Сириската армија да го ...
| | веќе видена

Мајк Шинода, кој е вториот вокал на „Линкин Парк“, во спомен на Честер Бенингтон ја сподели нивната прва фотографија како бенд, снимена пред околу 20 години. ...
сите 77 | | | прочитана: 8620 | веќе видена

next