Кога шефот на Фокскон, Тери Гоу, нареди да се постават сигурносни мрежи за ублажување на падовите на самоубијците, јавноста остана згрозена затоа што не се ...
сите 2 | | | веќе видена

Сите пожари во Црна Гора се ставени под контрола, иако и натаму тлее пожарот кај Забрѓа и Мркова, кај Херцег Нови. Од Службата за заштита и спасување на Херцег ...
сите 56 | | | прочитана: 169 | веќе видена

Цели 37 степени целзиусови покажува термометарот во центарот на Скопје.Улиците се жешки и речиси празни. Градот е изморен од секојдневието и од неделата која ...
| | веќе видена

Криминалот е еден од најголемите проблеми на Балканот, а на самитот во Трст е постигнат напредок во контролата на лесното вооружување, рече денеска францускиот ...
сите 10 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија и министерството за труд и социјална политика треба да одговорат зошто ја менуваат стратегијата на Република Македонија во ...
сите 35 | | | прочитана: 590 | веќе видена

Актерот од серијата на Сител, Појраз од Мојот син, или Илкер Калели, е во врска со главната актерка од серијата. Пред неа тој беше со убавата Лејла од Кога ...
| | веќе видена

Човештвото досега не добило никаква потврда за сигнали од вселената кои би можеле да потекнуваат од други интелигентни цивилизации, а ако тоа се случи - постои ...
| | веќе видена

next