Најмалку две лица се убиени, а над 15 се ранети во повеќе оружени напади што викендов се случија во повеќе градови во САД. Американската полиција соопшти дека ...
сите 40 | | | прочитана: 312 | веќе видена

Моќта го исфрла на површина нашиот вистински карактер, ги ослободува инхибициите и го ослободува нашето внатрешно „јас“. Тоа значи дека ако си сељак и добиеш ...
| | веќе видена

Тоа малото портокалово што левитира над оваа футуристичка структура на планината Сонгшан во Кина е навистина монах. Додуша, не лета чисто со моќта на ...
| | веќе видена

Кога Мелиса Дом Хил беше избодена 32 пати од страна на нејзиното бившо момче во 2012 година, Камерон Хил беше докторот од Итната медицинска помош кој го носеше ...
сите 7 | | | прочитана: 156 | веќе видена

36-годишниот Валверде го победи Колумбиецот Харлинсон Пантано во финишот за да стигне до третата етапна победа. Тој нападна во финишот заедно со Ирецот Даниел ...
| | веќе видена

Од сабота 25-ти март на првата програма на Хрватската радио телевизија започна да се емитува новата забавно-музичка емисија “А страна”. Но она што е интересно ...
| | веќе видена

Шведска - Белорусија Иако Швеѓаните доста ја подмладија репрезентацијата одиграа многу добри и тврди натпревари во квалификациите. Белорусите ја ...
| | веќе видена

next