Цеца со концерт во Борис Трајковски

На Цеца и се уарни во Македонија. По настапот на Пивофест во Прилеп, српската турбофолкерка повторно доаѓа во земјава. Овојпат со концерт во Скопје. Во организација на Гуливер, таа на 26 ноември во салата Борис Трајковски ќе оддржи концерт. Резервирала два термини, но дали ќе има две концертни вечери зависи од продажбата на картите за првата вечер. .
Пред неа, на почетокот на ноември доаѓа хрватската сексипилна пејачка Северина. И таа, во соработка со Гуливер планира да ја наполни спортската сала Борис Трајковски.
Се чини не чека турбо есен. Турбофолкерите напаѓаат во ноември. Јелена Карлеуша викендов потпишала договор со Јованов рекордс во соработка со ВИП продукција за концерт “Борис Трајковски“, кој ќе се одржи на 20 ноември

На Цеца и се уарни во Македонија. По настапот на Пивофест во Прилеп, српската турбофолкерка повторно доаѓа во земјава. Овојпат со концерт во Скопје. В...