Жалбите за притворите на Горан Грујовски, Тони Јакимовски и Никола Бошковски стигнаа до Врховниот суд. Тоа го потврди за „ Макфакс“ адвокатот на одбраната , ...
сите 312 | | | прочитана: 31486 | веќе видена

Земјотрес со интензитет од 4,3 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран на грчкиот остров Крит.Епицентарот на потресот бил 44 километри јужно од ...
сите 271 | | | прочитана: 2225 | веќе видена

Ќе добивате утрешни, а не вчерашни вести, вели Јована Аврамовска, која ја замени водителската улога во „Фчерашни“, со портпаролската во Министерството за ...
сите 65 | | | прочитана: 1819 | веќе видена

Ве известуваме дека Љупчо Бубо Каров од денеска е надворешен советник на Министерот без ресор, задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност, Роберт ...
сите 19 | | | прочитана: 252 | веќе видена

По екс премеирот Никола Груевски, во судницата во Апелација се појави и поранешниот генерален секретар на владата, Кирил Божиновски, кој е исто така осомничен ...
сите 43 | | | прочитана: 1565 | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери во интервју за МИА вели дека е задоволен од она што досега е направено во Парламентот и покрај последиците од ...
сите 37 | | | прочитана: 1388 | веќе видена

Како што минува времето, така на површина се повеќе излегува непрофесионалното, незаконско и необјективно постапување на СЈО кое е политичко обвинителство, ...
сите 216 | | | прочитана: 17159 | веќе видена

Агенциите „Корјо Турс“ и „Јанг Пајонерс турс“ чие седиште е во Кина, соопштуваат дека ваквата одлука ќе биде обелоденета на 27 јули, како и дека ќе стапи во ...
сите 56 | | | прочитана: 464 | веќе видена

Рејтингот на британската премиерка Тереза Меј е рекордно намален, покажуваат резултатите од истражувањето на социлошката агенција Ипсос МОРИ.Според ...
сите 89 | | | прочитана: 392 | веќе видена

АД ЕЛЕМ нема скриени, ниту заостанати долгови кон стопанството, односно кон економските субјекти со кои има воспоставено деловни односи, реагира компанијата во ...
сите 16 | | | веќе видена

Тимот на Манчестер Јунајтед успеа да оствари победа од 2:0 над својот градски ривал Манчестер Сити во пријателски натпревар во Хјустон, дуел од турнеите на ...
сите 86 | | | прочитана: 1240 | веќе видена

Јуниорската ракометна репрезентација на Македонија ја оствари и втората победа на Светското првенство за играчи до 21 година кое се одржува во Алжир. Младите ...
сите 100 | | | прочитана: 1258 | веќе видена

Во понеделник (24 јули) во периодот од 11 до 13 часот Центарот за иновации на Град Скопје – Скопје Лаб организира отворен ден на кој сите заинтересирани ...
сите 13 | | | прочитана: 648 | веќе видена

Братот на повредената жена пријавил дека во средата неговиот внук, пукал во својата мајка на паркингот за хотелот „Стоун Бриџ“. Жената е во болница. Имено, ...
сите 31 | | | прочитана: 3576 | веќе видена

Нашите соработници од Македонската филхармонија со задоволство не информираат дека програмата за новата концертна сезона 2017/2018 година е целосно подготвена. ...
сите 8 | | | веќе видена

Само неколку часа по самоубиството на фронтменот на Linkin Park, Честер Бенингтон, на Twitter профилот на неговата сопруга Талинда беа објавени пораки со ...
сите 62 | | | прочитана: 3542 | веќе видена

Да, сигурно веќе ви е преку глава од овој глобален хит... ...но, овој пат ви ветуваме дека ќе ви биде интересно тоа што ќе го слушате на 18 светски јазици. ...
сите 20 | | | прочитана: 885 | веќе видена

Почнувајќи од 2008-та година досега, на фестивалот настапиле големи имиња од светот на музиката кои оставија свој белег на “Пиволенд”: Stereo MC’s, Суперхикс, ...
сите 12 | | | веќе видена

Илон Маск доби дозвола за изградба на транспортниот систем Hyperloop преку кој што патниците од Њујорк до Вашингтон, на оддалеченост од 370 километри, ќе ...
сите 19 | | | прочитана: 204 | веќе видена

Веќе видовме неколку фотографии и концепти за изгледот на Galaxy Note 8. Денес, се појавија нови фотографии на кој може да го забележиме предниот дел на ...
сите 28 | | | прочитана: 226 | веќе видена

Сите пожари во Црна Гора се ставени под контрола, иако и натаму тлее пожарот кај Забрѓа и Мркова, кај Херцег Нови. Од Службата за заштита и спасување на Херцег ...
сите 139 | | | прочитана: 610 | веќе видена

Плат (2.398мнв)

ДПС ТРАНСВЕРЗАЛЕЦ организира искачување на врвот Плат на 23 Јули 2017 год. Врвот Плат се наоѓа на планината Шар Планина, висок е 2.398 метри надморска ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 06:30:00 , 23 Јул, 2017 до 18:00:00 , 23 Јул, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 16 доаѓаат, 139 можеби
 • Vlado Janevski // Kadmo Beach & Club

  ЧАИРСКИOТ РOМАНТИЧАР - ВЛАДO ЈАНЕВСКИ ВO *KADMO BEACH & CLUB* ВЛАДO ЈАНЕВСКИ СО БЕНД КОЈ ГО СОЧИНУВААТ ПOЗНАТИ МАКЕДОНСКИ МУЗИЧАРИ И ТОА: ДАМЈАН ПЕЈЧИНOВСКИ ...
 • Kadmo Beach & Club, Ohrid
 • 22:00:00 , 25 Јул, 2017 до 03:00:00 , 26 Јул, 2017
 • Kadmo Beach & Club
 • 228 доаѓаат, 450 можеби
 • EVENT_PARTY
 • One Love Tour / Ohrid

  Ви ја претставуваме “One Love” турнејата! Преку музиката на групи и изведувачи од двете соседни, блиски земји, со многу сличен јазик, ќе Ви докажеме дека ...
 • Plaza Park Ohrid
 • 21:00:00 , 26 Јул, 2017 до 02:00:00 , 27 Јул, 2017
 • купете билети овде
 • One Love Tour MK
 • 329 доаѓаат, 325 можеби


 • На 21 Јули